Nevelési Tanácsadás

A nevelési tanácsadás egy szolgáltatás. Az interneten zajlik. Az info@nevelheto.hu címen kell jelentkezni időpont egyeztetésre. A tanácsadás díjának beérkezése után után elküldöm a jelentkezéskor megadott levelezési címre a kérdéssort. A benne foglalt kérdéseket alaposan érdemes végig gondolni, hogy az értékes beszélgetési idő már ne a jelenségek összegzésével, hanem a megoldások keresésével telhessen el. Visszaküldeni ezt a kérdőívet nem kell. A cél, hogy a benne foglaltak legyenek a konzultáció megrendelője részéről alaposan átgondolva. A beszélgetést egy technikai hívás előzi meg – szintén előre egyeztetett időpontban – hogy az esetleges kivitelezési problémák elkerülhetőek legyenek. A beszélgetés 2*60 perc időtartamú. Az első 60 percnyi beszélgetés eredményeire kb. egy hét elteltével tudunk újra rátekinteni. Ez is időpont egyeztetés kérdése. A megbeszélt időpont(ok)ban a NevelhetŐ bog egy felkészült és tapasztalt munkatársa videotelefonon hívni fogja. Háromszor próbálkozunk a hívással 5 perces eltérésekkel. Kérem, hogy a megbeszélt időpontban legyen elérhető, mert a hívás pillanatában történő időpont áthelyezésre nincs mód, ilyenkor a beszélgetést megtörténtként könyveljük el. Hívás nemfogadás esetén az alkalmat teljesítettnek tekintjük, mivel munkatársunk az egyeztetett időben az Ön rendelkezésére állt. Kérem ennek megértését. Az idő a legdrágább kincsünk, vigyáznunk kell tehát egymáséra is. Előzetesen egy alkalommal természetesen lehetséges az időpont módosítás.

A tanácsadás ára 40 000 Ft, azaz negyvenezer forint, melyet átutalással kell megfizetni a Cib Banknál vezetett 10700031-69583357-51100005 számlaszámra.

Mit kapok a pénzemért?

1. Előzetes helyzetfelmérést. A kiküldött kérdőív lehetőséget biztosít az eddigi események rendezésére, az ok-okozatok felismerésére. Ezáltal a már meglévő kérdések mellé újabbak merülhetnek fel, melyek a beszélgetés tárgyai lehetnek.

2. Több szempontú rátekintést az adott élethelyzetre. Amikor nyakig benne vagyunk egy szituációban, sokszor nem látjuk a fától az erdőt. Nem is láthatjuk. A személyes érintettségünk megakadályozza ezt. Az Ön segítője a rendszerszemlélet alapján tekint rá a helyzetre, és feltárja az adott kapcsolati rendszereket.

3. A jó kérdések ereje mentén bontakoznak majd ki a lehetséges megoldások. Választania, döntenie egészen biztosan Önnek kell ezek között, ezt a felelősséget senki nem veheti le a válláról.

4. Tisztázni tudjuk az egyes családtagok szerepét, és a családi viselkedésminták hatását is rögzíteni tudjuk a gyermek fejlődésére vonatkoztatva.

5. A családi közeg nevelő hatása mellett rátekintünk az intézményi nevelés közegére is. Megvizsgáljuk azokat a gyakorlatokat, melyekről a családnak információja van, és igyekszünk tanácsot adni az egyes helyzetek kezelésével kapcsolatban is.

6. A szociális munka és a pedagógusi kompetenciák ötvözésével érdeklődve és megoldás centrikusan tudunk Önnel együtt gondolkodni.

7. A beszélgetés alapelve a családi rendszer tisztelete és a nehézségben szereplő felek arányos képviselete. A gyerekek a felnőtt konfliktusokban mindig szenvednek. Célunk az, hogy a gyermek mindenek felett álló érdekét úgy képviseljük, hogy közben a szülői/nagyszülői és egyéb intézményi résztvevők tisztelethez és méltósághoz való jogát is messzemenőkig megtarthassuk.

Várom szíves érdeklődésüket!

Tisztelettel: Siposné Szabó Ildikó